درباره سدا

درباره سدا

about.jpg

سدا (seda) در لغت به معنای کلام درست است. این لغت مخفف آوایی نام انگلیسی تیم یعنی Scientific Data Analysis Team است که به معنای تیم تحلیل علمی داده‌هاست. سدا متشکل از متخصصانی در زمینه‌های زیر است:

  • تحلیل آماری
  • تحلیل تجاری یا هوش تجاری
  • تحلیل داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی
  • تحلیل‌های داده‌های علوم زیستی شامل بیوانفورماتیک و علوم شناختی

 این گروه‌ها با همکاری یکدیگر به حل مسائل مطرح شده در علوم داده می‌پردازند. سدا با فراهم ساختن امکاناتی برای تحلیل علمی داده‌ها به تعدیل و بهینه‌سازی ریسک، بودجه و فرایندهای عملیاتی به سازمان‌های خصوصی و دولتی در ارائه‌ی خدمات و تولید محصولات یاری می‌رساند. 

 

تاریخچه‌ی سدافعالیت سدا به طور رسمی از سال ۱۳۸۵ با راه‌اندازی وبلاگ دانش آماری توسط دکتر سید جمال میرکمالی، اولین رئیس بخش پلتفرم سدا، و با همکاری دکتر سید مرتضی نجیبی، اولین رئیس سدا، آغاز شد. اولین جرقه‌های گسترش ایده‌ی اولیه‌ی دانش آماری نیز در سال ۱۳۹۴ به همت جمعی از آماردانان متشکل از دکتر سید مرتضی نجیبی، دکتر سید جمال میرکمالی، دکتر فرزانه صفوی‌منش، دکتر رزا اقدم،‌ اعظم دهقانی و زهرا برزگر شکل گرفت و مأموریت جدیدی برای سدا توسط این گروه تعریف و در قالب اساسنامه‌ای جامع تدوین شد. 


درباره ما

سدا در لغت به معنای کلام درست است. این لغت مخفف آوایی نام انگلیسی تیم یعنی Scientific Data Analysis Team است که به معنای تیم تحلیل علمی داده‌هاست. سدا متشکل از متخصصانی در زمینه‌های تحلیل آماری، تحلیل تجاری یا هوش تجاری، تحلیل داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی، تحلیل‌های داده‌های علوم زیستی شامل بیوانفورماتیک و علوم شناختی است.

تماس

آدرس: تهران- سعادت آباد - خیابان صراف‌های شمالی - خيابان سيزدهم غربي روبروي درب شهرداري منطقه دو پلاك ١٥  واحد ١ طبقه اول

شماره تماس: 09101992800

ایمیل: info@sdat.ir

فرم تماس با ما

 

فرم ورود