منشور اخلاقی

رئوس منشور اخلاقی تیم سدا

حقوق پژوهشگران، سازمان‌ها و سایر صاحبان حقوق را به رسمیت می‌شناسیم و در حفظ و رعایت آن‌ها می‌کوشیم.

1

حفظ منافع، منابع، اندوخته‌ها، رعایت مصالح، حقوق ملی، پایبندی به اصول و قوانین حاکم بر کشور و هنجارهای اجتماعی و نیز رشد و تعالی کشور را سرلوحه‌ی وظایف خود قرار می‌دهیم.

2

از مشارکت در هر گونه فعالیتی که موجب بی‌اعتمادی به جامعه علمی، اشاعه‌ی اخبار و اطلاعات نادرست و بر هم ریختن بی‌اساس امنیت روانی در جامعه علمی بشود پرهیز می‌کنیم.

3

برای ترویج اصول حرفه‌ای‌گری در جامعه می‌کوشیم.

4

توانمندی و تخصص برای مشارکت در تیم به منظور ارائه‌ی خدمت و تولید محتوا را به عنوان ملاک اصلی و اولیه در نظر می‌گیرم.

5

تمام تلاش خود را برای کشف و ارائه‌ی واقعیت‌های علمی به کار خواهیم بست و از هر گونه جعل، تحریف و پیش‌داوری در فعالیت‌های علمی پرهیز می‌کنیم.

6

برای انجام پژوهش، آموزش و سایر فعالیت‌های علمی اهتمام ورزیده، از سرقت علمی، ارجاع نامناسب، آموزش ناصحیح و تولید محتواهای بی‌کیفیت اجتناب می‌کنیم.

7

اصل محرمانه بودن و رازداری صاحبان پروژه، داده‌ها و نتایج پژوهش‌های سازمانی و فردی را محور تمام فعالیت‌های خود قرار می‌دهیم.

8

از انتشار غیر اخلاقی نتایج علمی نظیر انتشار موازی، همپوشانی و چندگانه پرهیز می‌کنیم.

9

انضباط و پایبندی به زمانبندی و تعهدات خود نسبت به صاحبان پروژه‌ها را سرلوحه‌ی خود قرار خواهیم داد.

10

ضمن پایبندی به انصاف، از هر گونه تبعیض و تعصب در فعالیت‌‌ رقبای خود اجتناب می‌کنیم.

11

در کلیه‌ی فعالیت‌های پژوهشی، رهیافتی نقادانه اتخاذ کرده، برای افزایش بهره‌وری و ارتقای سدا روحیه‌ی نقدپذیری را در خود تقویت خواهیم کرد.

12

خود را ملزم به رعایت کلیه‌ی هنجارهای علمی رشته‌ی خود، قوانین و مقررات کلی و مقطعی، سیاست‌های حرفه‌ای، سازمانی، دولتی و راهبردهای ملی در همه‌ی مراحل آموزشی، پژوهشی و تجاری می‌دانیم.

13

با پذیرش عضویت در سدا، متعهد می‌شویم که از وظایف و مسئولیت‌های خود و قوانین سدا در حوزه‌های خود آگاهی لازم را کسب ‌می‌کنیم.

14

به منظور اثبات کارایی و توانایی خود، نسبت به انجام مسئولیت‌های محوله، تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

15

با بهنگام نگهداشتن مهارت و شایستگی حرفه‌ای، در جهت ارتقای برند سدا با هدف اعتمادسازی نسبت به نتایج منتشرشده در جامعه کوشا هستیم.

16

به ترویج دانش کمک می‌کنیم و به دانش‌افزایی اعضای سدا و پژوهشگران مستعد پایبند خواهیم بود.

17

از هرگونه پیش‌داوری نسبت به موضوعات، اشخاص و مشکلات پرهیز کرده، در ایفای مسئولیت‌ها یا پاسخگویی به افراد ذیربط، متأثر از روابط شخصی یا اجتماعی خود با دستگاه‌ها یا اشخاص نخواهیم بود.

18

با مناعت طبع و به دور از طمع، اهداف مادی و معنوی گروه را مقدم می‌دانیم و از منافع مادی و معنوی شخصی که به نقصان در منافع مادی و معنوی گروه یا جامعه بینجامد دوری می‌کنیم.

19

خود را متعهد به همکاری در تدوین قوانین، آئین‌نامه‌ها، و تعریف و توسعه‌ی استانداردهای مرتبط با تحلیل داده‌‌ها و انتشار نتایج می‌دانیم.

20

انضباط و پایبندی به زمانبندی و تعهدات خود نسبت به سدا و پروژه‌های محوله را سرلوحه‌ی خود قرار خواهیم داد.

21

همواره در خصوص اعلام اقدامات و گزارش‌های لازم به مافوق خود در سدا پاسخگو هستیم.

22

شایسته‌سالاری در جذب، انتصاب و ارتقای توان نیروی انسانی را همواره در نظر داریم.

23

تفکر خلاق، الگوآفرینی، تولید علم، اعتلای مداوم و پویای کیفیت خروجی‌ها را در زمره‌ی تعهدات اخلاقی خود در سدا می‌دانیم.

24

همواره در خصوص اقدامات و گزارش‌های خود در قبال اعضای سدا پاسخگو هستیم.

25

چاره‌اندیشی مناسب، مقتضی و به‌موقع، همراه با تعهد و مسئولیت پذیری، توانایی، لیاقت و کاردانی افراد را در سرلوحه‌ی کارهای خود قرار می‌دهم.

26

در انجام وظیفه، مسئولانه و به‌ نحو شایسته عمل می‌کنم؛ به‌طوری‌که عملکردمان سبب پوشش نقاط ضعف برنامه‌ریزی‌ها و کمبود امکانات یا سایر عوامل مؤثر بر روند انجام کار شود.

27

درباره ما

سدا در لغت به معنای کلام درست است. این لغت مخفف آوایی نام انگلیسی تیم یعنی Scientific Data Analysis Team است که به معنای تیم تحلیل علمی داده‌هاست. سدا متشکل از متخصصانی در زمینه‌های تحلیل آماری، تحلیل تجاری یا هوش تجاری، تحلیل داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی، تحلیل‌های داده‌های علوم زیستی شامل بیوانفورماتیک و علوم شناختی است.

تماس

آدرس: تهران- سعادت آباد - خیابان صراف‌های شمالی - خيابان سيزدهم غربي روبروي درب شهرداري منطقه دو پلاك ١٥  واحد ١ طبقه اول

شماره تماس: 09101992800

ایمیل: info@sdat.ir

فرم تماس با ما

 

فرم ورود