اخبار سدا

اخبار سدا (24)

پزوهشکده آمار با همکاری تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا) اقدام به برگزاری کارگاه آموزش پایه ای SQLکارگاه آموزش پایه ای SQL در تاریخ‌ 8 بهمن‌ماه ۱۳۹۶ می‌نماید. این کارگاه ویژه کارشناسان آمار و پژوهشگران حوزه‌های مرتبط با آمار رسمی است.

مدرس این کارگاه آقای دکتر سید جمال میرکمالی، رییس دپارتمان پلتفورم سدا و عضو هیات علمی دانشگاه اراک هستند. محل برگزاری این کارگاه تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان باباطاهر، خیابان سرتیپ فکوری پژوهشکده آمار می‌باشد. 
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

http://goo.gl/fmvBDR

کالج دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری مرکز آموزش‌های آزاد دانشکده علوم ریاضی کارگاه آموزشی آشنایی با روش‌های MCMC (همراه با گریزی به نرم‌افزار R)برگزار می‌نماید. این کارگاه توسط دکتر مهدی صالحی عضو پیوسته سدا و دکتر وحید فکور در روزهای ۲۵ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌گردد. مهلت ثبت نام تا ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ است و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس  05138806206 (سرکار خانم باقدان) اطلاعات لازم را کسب نمایند. 

بخش آمار دانشگاه شیراز با همکاری مرکز آموزش‌های آزاد و تخصصی و انجمن آمار دانشگاه شیراز  اقدام به برگزاری سری کارگاه‌های آموزش نرم‌افزار R در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته می‌نماید. دوره اول این کارگاه‌ها در سطح مقدماتی در ۲۵ و ۲۶ بهمن‌ماه در بخش آمار دانشگاه شیراز به مدت ۱۲ ساعت برگزار می‌گردد. استاد این دوره آقای دکتر سید مرتضی نجیبی (عضو هیئت علمی بخش آمار دانشگاه شیراز) می‌باشند.   از علاقه مندان به شرکت در این کارگاه درخواست می‌شود جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت کارگاه به آدرس زیر مراجعه نمایند: 

وبسایت سری کارگاه‌های R 

تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا) و گروه آنالیز تصاوی مغزی (نیاگ) اقدام به برگزاری  سری سوم از «سلسله کارگاه‌های روش‌های آماری پیشرفته در علوم شناختی»  در سال ۱۳۹۶ می‌نمایند.

این سری کارگاه‌ها در سه دوره مجزا ۲۴ ساعته طراحی شده‌اند و مفاهیم و سرفصل‌های دوره عموما با استفاده از نرم‌افزار  R تدریس خواهند شد. تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا) و گروه آنالیز تصاوی مغزی (نیاگ) اقدام به برگزاری  سری سوم از «سلسله کارگاه‌های روش‌های آماری پیشرفته در علوم شناختی»  در سال ۱۳۹۶ می‌نمایند. این سری کارگاه‌ها در سه دوره مجزا ۲۴ ساعته طراحی شده‌اند و مفاهیم و سرفصل‌های دوره عموما با استفاده از نرم‌افزار  R تدریس خواهند شد. 

مخاطبان این دوره‌ها اساتید، پژوهشگران و دانشجویان حوزه‌های مختلف علوم شناختی شامل علوم اعصاب، مدلسازی و روانشناسی شناختی با پیشینه‌های پزشکی، مهندسی، روانشناسی و علوم پایه‌ هستند.  
دوره اول این کارگاه در ۱۸، ۱۹ و ۲۰  بهمن‌ماه امسال در بیمارستان امام خمینی، مرکز تصویربرداری پزشکی برگزار خواهد شد. مهلت ثبت‌نام با تخفیف این دوره از کارگاه ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ می‌باشد.  

ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر: http://sdat.ir/statcog96

با لطف خداوند متعال کنفرانس روش های مدرن در قیمت گذاری های بیمه ای و آمارهای صنعتی در روز-های 12، 13 و 14 شهریور 1396 در دانشگاه بوعلی سینا در شهر همدان برگزار شد. محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای این کنفرانس مشتمل بر محاسبات فنی بیمه و اکچوئریال، کاربردهای آمار در صنایع مختلف، روش‌های توصیف و تحلیل مه‌داده‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط با آمار و اکچوئرال، با هدفِ ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل ایده‌ها و اندیشه‌های علمی و تحقیقاتی بین پژوهشگران و دست اندرکاران داخلی و خارجی، و ارتقای جایگاه کشور در سطح بین‌المللی در زمینه‌های مرتبط با قیمت گذاری های بیمه ای و کاربردهای صنعتی آمار بود .

کالج دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری مرکز آموزش‌های آزاد دانشکده علوم ریاضی کارگاه آموزشی نرم افزار R  برای آشنایی صفر تا صد شبیه سازی مونت کارلو برگزار می‌نماید. این کارگاه توسط دکتر مهدی صالحی عضو پیوسته سدا در روزهای ۱ تا ۲ آذرماه ۱۳۹۶ برگزار می‌گردد. مهلت ثبت نام تا ۲۹ آبانماه ۱۳۹۶ است و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس  05138806206 (سرکار خانم باقدان) اطلاعات لازم را کسب نمایند. 

رئیس دپارتمان پژوهش سدا، دکتر فرزانه صفوی‌منش، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، یک سخنرانی  با عنوان زیر در همایشی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود خواهند داشت:

It's a Chancy, Chancy, Chany Collaboration: Fibber Processes and Multivariate Spatial Point Processes in Cognitive Science

این همایش به صورت مشترک با دانشگاه پلی‌تکنیک فرانسه و با حمایت پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در روزهای ۲۵ تا ۲۸ مردادماه برگزار می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، به وبگاه این همایش به نشانی زیر مراجعه کنید:

sharif.ir/nciam

در ادامه‌ی سلسله‌کارگاه‌های روش‌های آماری پیشرفته در علوم شناختی که از بهمن ماه نود و چهار آغاز شده بود، سه کارگاه دیگر از پنجم مردادماه برگزار می‌شود. از آنجا که این کارگاه‌ها با حمایت کامل ستاد علوم شناختی برگزار می‌شود، شرکت در کارگاه‌ها رایگان است. بنابراین، از بین متقاضیانی که فرم ثبت‌نام آنلاین را از طریق وبگاه کارگاه‌ها به نشانی  تکمیل کرده باشند، بیست و پنج نفر برای شرکت در هر کارگاه انتخاب خواهند شد. برای اطلاعات بیشتر، می‌توان به وبگاه کارگاه‌ها مراجعه یا از طریق فرم آنلاینِ تماس با ما مکاتبه کرد.

http://sdat.ir/statcog94

 

کنفرانس «روش‌های مدرن در قیمت‌گذاری‌های بیمه‌ای و آمارهای صنعتی» در تاریخ دوازده تا چهارده شهریور نود و شش در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان برگزار می‌شود. هدف اصلی این کنفرانس، که با همکاری دانشکده‌ی ریاضی دانشگاه آرهوس دانمارک، بخش آماردانان جوان انجمن آمارهای صنعتی و بازرگانی و با حضور افراد سرشناسی از دانشگاه‌های اروپا و آمریکا برگزار می‌شود، فراهم ساختن محیطی برای همکاری‌های علمی و کاربردی محققین جوان در حوزه‌های متعدد آمارهای صنعتی و بیمه‌ای است. انجمن آمار ایران، انجمن محاسبات بیمه و مالی ایران، پژوهشکده‌ی بیمه مرکزی، تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا)،‌ انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه، گروه مهندسان مالی و بیمسنجی ایران، و مؤسسه‌ی بین‌المللی توسعه‌ی دانش فردای ایرانیان حامیان این کنفرانس‌اند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر وبگاه کنفرانس در آدرس http://sdat.ir/mipis96 را ببینید.

 

چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396 02:37

فراخوان درخواست همکاری بوشهر

به منظور اجرای پروژه پژوهشی زیر نظر پژوهشگران دانشگاهی در تیم سدا، نیاز به همکاری تعداد 4 نفر (مرد/زن) با شرایط ذیل می باشد:

دانش آموختگان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریت، آمار یا کامپیوتر و ترجیحا" فارغ‌التحصیل دانشگاه خلیج فارس در سال‌های اخیر
تسلط به برنامه‌های Word وExcel
آشنایی متوسط با زبان انگلیسی
داشتن فرصت همکاری به میزان 40ساعت درهفته به صورت تمام وقت (ساعت 8 تا 6 بعدازظهر)

توجه: پذیرش متقاضیان بر اساس برخورداری از شرایط و توانمندی های فوق و موفقیت در مصاحبه انجام می پذیرد. ضمنا" متقاضیانی که دارای تجربه در انجام تحقیقات پژوهشی باشند، در اولویت خواهند بود.

متقاضیان لازم است حداکثر تا تاریخ شنبه 16/2/1396 به آدرس http://sdat.ir/calls،  مراجعه و فرم مربوطه را دانلود، تکمیل و ارسال نمایند. 

 

 

صفحه1 از2

درباره ما

سدا در لغت به معنای کلام درست است. این لغت مخفف آوایی نام انگلیسی تیم یعنی Scientific Data Analysis Team است که به معنای تیم تحلیل علمی داده‌هاست. سدا متشکل از متخصصانی در زمینه‌های تحلیل آماری، تحلیل تجاری یا هوش تجاری، تحلیل داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی، تحلیل‌های داده‌های علوم زیستی شامل بیوانفورماتیک و علوم شناختی است.

تماس

 

آدرس: تهران- سعادت آباد - خیابان صراف‌های شمالی - خيابان سيزدهم غربي روبروي درب شهرداري منطقه دو پلاك ١٥  واحد ١ طبقه اول

شماره تماس: 09101992800

ایمیل: info@sdat.ir

فرم تماس با ما

فرم ورود