اخبار

از آنجا که انجمن های علمی و مجامع حرفه ای می توانند زمینه ارتقا سطح آگاهی و دانش حرفه ای اعضا را فراهم کنند، تیم سدا در نظر دارد از طریق یک رقابت ساده هزینه عضویت یک سال کامل در انجمن آمار ایران را برای ۴۰ نفر از کسانی که بیشترین امتیاز را در این رقابت کسب کرده اند، پرداخت کند. شرایط عمومی شرکت در این فراخوان، که تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ مهلت دارد، به شرح زیر است:

۱) دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آمار یا آمار زیستی در همه گرایش‌های آن در دانشگاه‌های دولتی، آزاد،‌ پیام‌نور و غیر انتفاعی هستید.

۲) تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۹  دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد بوده و فارغ التحصیل نشده باشید.

۳) علاقه‌مند به حوزه آمار و فعالیت حرفه‌ای در این حوزه هستید.

جهت ثبت نام و تکمیل فرم به آدرس http://sdat.ir/calls مراجعه نمایید. 

تیم سدا

سمپوزیوم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز: کاربردهای بالینی و تحقیقاتی به همراه کارگاه تخصصی ‌Advanced fMRI Data Analysis در تاریخ چهارشنبه الی جمعه۲۸ الی ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در دانشگاه شیراز- دانشکده علوم پایه برگزار  گردید. این سمپوزیوم با همکاری آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و با شرکت بیش از ۱۲۰ نفر از محققان و پژوهشگران حوزه‌های آمار، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، پزشکی، علوم اعصاب، علوم شناختی، پزشکی و ...  برگزار گردید. اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد در صفحه اصلی آن  به آدرس  http://sdat.ir/dns98  در دسترس است. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://sdat.ir/fa/news#sigProId3d14b65b31

فیلم‌های مربوط به سمپوزیوم توسعه علم داده‌ها و نقش آن در ایجاد فرصت‌های شغلی که در تاریخ یکم اسفندماه در دانشکده علوم پایه دانشگاه شیراز برگزار شده است در کانال تیم سدا در سایت آپارات به آدرس https://www.aparat.com/sdateam  منتشر گردید:

 

 دکتر مهدی نصیری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:علم داده ها و صنعت داده محور

 

 

مهندس شهرام زارع:  کاربرد سری های زمانی و داده های مکانی در برنامه ریزی شهری

 

 

 

مهندس محمد رضا عباسی راد: گذار از آمار به هوش مصنوعی، از هوش مصنوعی به بازار

 

 

مهندس حیمد رضا معدلی: علم داده‌ها: کاربردها، مهارت‌ها و برنامه‌ریزی  

 
 
 
دکتر سید مرتضی نجیبی: علم شناختی داده ها: چالش ها ، فرصت ها و برنامه ریزی راهبردی  
 
 
 
 
 

گروه آنالیز تصاویر مغزی با همکاری تیم سدا اقدام به برگزاری کارگاه تخصصی fMRI: تحلیل پیشرفته داده‌ها در تاریخ‌های ۱۲ الی ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۷ نموده است. این کارگاه از سری کارگاه‌های گروه تصویربرداری نیاگ بوده است که به صورت اختصاصی به تحلیل پیشرفته fMRI پرداخته شده است.  

بسته Rfssa در CRAN توسط دکتر حسین حق بین و دکتر سید مرتضی نجیبی از اعضای سدا به منظور تحلیل ناپارامتری سری زمانی تابعی منتشر شد. در این بسته، پیاده‌سازی تحلیل تکینی طیفی تابعی در نرم‌افزار R انجام شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی پکیج مراجعه کنید. 

 

 

سمپوزیوم توسعه علم داده‌ها و نقش آن در ایجاد فرصت‌های شغلی با همکاری مرکز کارآفرینی و نوآوری و انجمن علمی آمار در تاریخ یکم اسفندماه ۱۳۹۷ در دانشکده علوم دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد. این سمپوزیوم با همکاری مرکز کارآفرینی و نوآوری و انجمن علمی آمار برگزار خواهد شد. هدف اصلی این سمپوزیوم آشنایی دانشجویان سال اول کارشناسی به بالا، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری با علم داده و کاربردهای آن و روش‌های برنامه‌ریزی برای دستیابی به فرصت شغلی بهتر در آینده است. با حمایتی که بنیاد نخبگان و مرکز کارآفرینی از این سمپوزیوم کرده است هم هزینه دانشجویان بسیار ناچیز شده است و هم اگر کسی نیاز به حمایت داشته باشد،‌ می‌تواند درخواست دهد و بصورت رایگان در آن شرکت کند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این سمپوزیوم به آدرس http://sdat.ir/dss97  مراجعه کنند. 

View the embedded image gallery online at:
http://sdat.ir/fa/news#sigProId79b44f0f1e

 

 

پزوهشکده آمار با همکاری تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا) اقدام به برگزاری کارگاه آموزش پایه ای SQLکارگاه آموزش پایه ای SQL در تاریخ‌ 8 بهمن‌ماه ۱۳۹۶ می‌نماید. این کارگاه ویژه کارشناسان آمار و پژوهشگران حوزه‌های مرتبط با آمار رسمی است.

مدرس این کارگاه آقای دکتر سید جمال میرکمالی، رییس دپارتمان پلتفورم سدا و عضو هیات علمی دانشگاه اراک هستند. محل برگزاری این کارگاه تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان باباطاهر، خیابان سرتیپ فکوری پژوهشکده آمار می‌باشد. 
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

http://goo.gl/fmvBDR

کالج دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری مرکز آموزش‌های آزاد دانشکده علوم ریاضی کارگاه آموزشی آشنایی با روش‌های MCMC (همراه با گریزی به نرم‌افزار R)برگزار می‌نماید. این کارگاه توسط دکتر مهدی صالحی عضو پیوسته سدا و دکتر وحید فکور در روزهای ۲۵ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌گردد. مهلت ثبت نام تا ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ است و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس  05138806206 (سرکار خانم باقدان) اطلاعات لازم را کسب نمایند. 

بخش آمار دانشگاه شیراز با همکاری مرکز آموزش‌های آزاد و تخصصی و انجمن آمار دانشگاه شیراز  اقدام به برگزاری سری کارگاه‌های آموزش نرم‌افزار R در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته می‌نماید. دوره اول این کارگاه‌ها در سطح مقدماتی در ۲۵ و ۲۶ بهمن‌ماه در بخش آمار دانشگاه شیراز به مدت ۱۲ ساعت برگزار می‌گردد. استاد این دوره آقای دکتر سید مرتضی نجیبی (عضو هیئت علمی بخش آمار دانشگاه شیراز) می‌باشند.   از علاقه مندان به شرکت در این کارگاه درخواست می‌شود جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت کارگاه به آدرس زیر مراجعه نمایند: 

وبسایت سری کارگاه‌های R 

تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا) و گروه آنالیز تصاوی مغزی (نیاگ) اقدام به برگزاری  سری سوم از «سلسله کارگاه‌های روش‌های آماری پیشرفته در علوم شناختی»  در سال ۱۳۹۶ می‌نمایند.

این سری کارگاه‌ها در سه دوره مجزا ۲۴ ساعته طراحی شده‌اند و مفاهیم و سرفصل‌های دوره عموما با استفاده از نرم‌افزار  R تدریس خواهند شد. تیم تحلیل علمی داده‌ها (سدا) و گروه آنالیز تصاوی مغزی (نیاگ) اقدام به برگزاری  سری سوم از «سلسله کارگاه‌های روش‌های آماری پیشرفته در علوم شناختی»  در سال ۱۳۹۶ می‌نمایند. این سری کارگاه‌ها در سه دوره مجزا ۲۴ ساعته طراحی شده‌اند و مفاهیم و سرفصل‌های دوره عموما با استفاده از نرم‌افزار  R تدریس خواهند شد. 

مخاطبان این دوره‌ها اساتید، پژوهشگران و دانشجویان حوزه‌های مختلف علوم شناختی شامل علوم اعصاب، مدلسازی و روانشناسی شناختی با پیشینه‌های پزشکی، مهندسی، روانشناسی و علوم پایه‌ هستند.  
دوره اول این کارگاه در ۱۸، ۱۹ و ۲۰  بهمن‌ماه امسال در بیمارستان امام خمینی، مرکز تصویربرداری پزشکی برگزار خواهد شد. مهلت ثبت‌نام با تخفیف این دوره از کارگاه ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ می‌باشد.  

ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر: http://sdat.ir/statcog96

صفحه1 از3

درباره ما

سدا در لغت به معنای کلام درست است. این لغت مخفف آوایی نام انگلیسی تیم یعنی Scientific Data Analysis Team است که به معنای تیم تحلیل علمی داده‌هاست. سدا متشکل از متخصصانی در زمینه‌های تحلیل آماری، تحلیل تجاری یا هوش تجاری، تحلیل داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی، تحلیل‌های داده‌های علوم زیستی شامل بیوانفورماتیک و علوم شناختی است.

تماس

آدرس: تهران- سعادت آباد - خیابان صراف‌های شمالی - خيابان سيزدهم غربي روبروي درب شهرداري منطقه دو پلاك ١٥  واحد ١ طبقه اول

شماره تماس: 09101992800

ایمیل: info@sdat.ir

فرم تماس با ما

 

فرم ورود